Chcete začať cvičiť, no skupinové cvičenie v posilňovni, nie je nič pre vás? Mnohé rady a tipy, ako začať i doma, nájdete na našom webovom portáli.
Daň na stlačený zemný plyn zostane menšia do roku 2025

Daň na stlačený zemný plyn zostane menšia do roku 2025

Po slovenských cestách jazdí okolo 20 000 áut na zemný plyn a ich počet na základe nízkych pohonných hmôt stále rastie. V súčasnej nie veľmi prosperujúcej dobe je veľa ľudí nútených jazdiť na zemný plyn, vďaka rozumným cenám. Z dôvodu šetrenia financií sa ľudia pohrávajú s myšlienkou prerobiť svoje osobné benzínové automobily na automobily poháňané stlačeným zemným plynom. Podľa terajších prieskumov Vám niektoré firmy vedia prerobiť automobil za rozumných 900 €.Podľa výskumov by malo na cestách v budúcnosti jazdiť o štvrtinu viac vozidiel s alternatívnym pohonom ako je tomu dnes. Ich počet by mal vyrásť na 25 000.

kalkulace

Podľa predpokladov by malo v roku 2020 na slovenských cestách jazdiť približne 40 000 vozidiel na CNG a spotreba daného paliva by mala presiahnuť niečo cez 110  miliónov metrov kubických. V súčasnosti je daň CNG zhruba 7 centov oproti 30 centom za liter benzínu. Do roku 2020 by sa mala daň o troška zvýšiť no stále to neprekročí daň z benzínu, ktorá je v súčasnosti.

plyn

Na celkovom znečistení v území Slovenskej republiky sa z jeden štvrtiny podieľajú škodliviny z dopravy. Vo veľkej miere sa na znečisťovaní ovzdušia podieľajú tiež spoločnosti, ktoré ročne vyprodukujú niekoľko tón oxidu uhličitého do ovzdušia. To všetko by sa malo v blízkej budúcnosti zmeniť. Slovensko, ktoré sa pokladá za maličký štát Európy má slušný počet CNG plniacich staníc pre osobné automobily, avšak je potreba postaviť viacero staníc, ktoré ponúkajú plnenie CNG pre nákladné automobily. Súčasný stav by sa mal v priebehu niekoľkých rokov zlepšiť. V súčasnej dobe je na území Slovenskej republiky spustených približne 180 plniacich staníc na stačený zemný plyn.  Do roku 2020 by mal počet týchto staníc vzrásť na 220 a to bez ohľadu na to, či ide o plniace stanice určené pre osobné alebo nákladné automobily.