Chcete začať cvičiť, no skupinové cvičenie v posilňovni, nie je nič pre vás? Mnohé rady a tipy, ako začať i doma, nájdete na našom webovom portáli.
Investujme do spánku !

Investujme do spánku !

Kto chce sviežy rozum, spí na matracoch Segum. Chceš sa vyspať ešte viac? Ľahni na Segum matrac ! Humor, slovné hračky… ? Nie, vôbec nie. Veď humor je veľmi vážna vec. A dôležitá, zvlášť v dnešnej dobe, keď sme atakovaní epidémiami Covidu, inflácie, zdražovania, populizmu, a inými životnými nástrahami. Viac či menej, všetky útočia aj na náš zdravý rozum. Slogan by teda mohol znieť aj takto: Ak chceš zdravý rozum, spi na matraci Segum ! Ale čo je zdravý rozum ? Ak sa záujemca o matrac prepracoval až k týmto riadkom, je predpoklad, že si uvedomuje dôležitosť matraca a teda zdravý rozum má. Môžeme preto pokračovať aj bez definície.

Historický matrac

Otázka je, ako súvisí zdravý rozum, resp. rozum vôbec, s matracom a ako s matracom od firmy Segum.

Súvisí značne. Ide o spánok. Príroda nás touto potrebou nekompromisne vybavila. Aj podstatná časť živočíchov spí, a nespí len tak hocikde, potrebuje k tomu bezpečné a pohodlné miesto, človeka nevynímajúc. Naše telo, najmä mozog, potrebuje každodenný oddych, relax, uvoľnenie…, v jaskyni, v brlohu, v zemľanke, drevenej chyži, kamennom dome, tehlovom, atď., zoznam by bol dlhý. Na zemi, na zvieracej koži, na tráve, listoch, na sene, niekedy od stredoveku na vreci naplnenom konským vlasom, ovčou vlnou, od 19. storočia na matraci plnenom slamou, až po dnešný matrac, vyvinutý na základe vedeckého, odborného výskumu. Už pračlovek by nám potvrdil, že ak sa zle vyspal, na druhý deň veľa neulovil. Investujeme do akcií, zlata, nehnuteľností, vzdelania, do detí a mnohí zabúdame investovať do matraca ! Pritom súvislosť je taká zrejmá. Dobre, na kvalitnom matraci vyspaní, s úsmevom sa budiaci, sme zdravší a spravidla vyprodukujeme aj viac „zlata“, lepšie vzdelanie, i viac detí J… Preto nešetrime na matraci ! Je to dlhodobá investícia /5 – 15 r. životnosť/, ktorá sa oplatí.

Súčasný, moderný matrac

Segum je slovenská firma, matrace vyrába aj na mieru, podľa potrieb zákazníka. Produkuje matrace najvyššej kvality, vyvinuté podľa najnovších poznatkov fyziológie spania, s certifikátom antibakteriálnych vlastností.

Sendvičové, pružinové, s ortopedickým efektom, taštičkové, pamäťová pena, studená pena, komfortná pena, rošty polohovateľné, nepolohovateľné, výklopné, 5 stupňov tvrdosti, zónová tvrdosť, rozmery matraca, nosnosť matraca, poťahy, polyester, bavlna, teploty prania, matrac podľa obľúbenej polohy spania… Kto by sa v tom vyznal ? Parametrov je mnoho a ešte viac ich kombinácií. Obrovskou výhodou Segumu, ako slovenského výrobcu, je predaj iba vo vlastných a autorizovaných predajniach, v ktorých sú predajcovia školení priamo vo výrobe. K tomu ďaľšie eso – rýchly záručný, aj pozáručný servis. Na trhu od r. 1992. Čo urobiť viac pre odpočinok rozumu, než spať na matraci Segumu ?