Chcete začať cvičiť, no skupinové cvičenie v posilňovni, nie je nič pre vás? Mnohé rady a tipy, ako začať i doma, nájdete na našom webovom portáli.
TELO ti vráti všetko, čo do neho vložíš a to doslovne

TELO ti vráti všetko, čo do neho vložíš a to doslovne

Naša schránka, náš domov, sa vám poďakuje keď mu dáte to najlepšie, čo mu môžete dať. Tu je mojich pár typov ako mu dať maximum.

mechanika

1. Cvičenie
Určite ste všetci čakali, že cvičenie bude jedným z bodov. Aktívny pohyb je určite jednou z najlepších vecí pri ktorých sa dobre uvoľníte. Každý, kto aktívne nešportuje si teraz pomyslí :,, No jasné úplne klasické slová.´´ Je všeobecne známe, že fyzickou aktivitou v podobe športu zlepšujeme svoju vytrvalosť, kondíciu, myseľ a svoje telo. Pri akejkoľvek pohybovej činnosti sa do tela uvoľňujú,,Endorfíny šťastia´´ ktoré spôsobujú pocit radosti a dobrú náladu. Receptory endorfínov sa nachádzajú v dôležitých orgánoch ako sú pľúca, črevá i v mozgu a pomáhajú daným orgánom fungovať.

2. Spánok
Tak ako pohyb, je pre telo veľmi dôležitý oddych. Spánok pomáha zregenerovať svalstvo, ktoré denne zaťažujeme či už v práci alebo pri bežných aktivitách. Ideálny spánok pre dospelého človeka je 7-9 hodín denne. Naše telo si poriadne oddýchne a načerpá nové sily do ďalších dní. Ak oddychujete dostatočne telo vám to vráti v podobe zlepšenia dýchacej činnosti, srdcovej činnosti ale i činnosti mozgu.

3. Kvalitná strava
Tretím bodom, tiež veľmi dôležitým aby sme sa v našej,,schránke´´ cítili dobre je kvalitná strava bohatá na všetky potrebné látky a živiny. Ako už určite viete, najdôležitejšími zložkami stravy sú tuky, bielkoviny, sacharidy a vitamíny. Tuky sú pre telo hlavným zdrojom energie. Tiež pomáhajú pri tvorbe hormónov. Bielkoviny zase udržujú naše svalstvo a kosti v dobrom stave. Sacharidy sú zdrojom energie pre náš mozog. Vitamíny tie nám pomáhajú udržať naše telo zdravé a vitálne. Kvalitná strava je ideálnou kombináciou všetkých základných zložiek tak, aby naše telo dostávalo z každej látky toľko, koľko potrebuje. Pri vhodnom stravovaní zlepšujete svoje trávenie a celkovú funkčnosť organizmu.

horolezecká stěna

4. Spievajte, maľujte, vyšívajte.. Hlavne sa USMIEVAJTE
Posledným bodom taktiež dôležitým pre naše telo, je naša myseľ. Určite viete, že ak ste šťastní málokedy bývate chorí, či unavení. Je to preto, lebo každá naša emócia sa prejavuje na našom tele. Či už tá dobrá alebo zlá. Preto robte, čo Vás baví a napĺňa, čo vám pomôže odreagovať sa od každodenných trápení a povinností. Ak sa budete cítiť dobre aj Vaše telo sa bude cítiť dobre a určite vám to dá maximálne pocítiť.