Chcete začať cvičiť, no skupinové cvičenie v posilňovni, nie je nič pre vás? Mnohé rady a tipy, ako začať i doma, nájdete na našom webovom portáli.
Vyskúšajte nové možnosti osvetlenia s modernými led svetlami

Vyskúšajte nové možnosti osvetlenia s modernými led svetlami

Skúste svoje priestory trochu oživiť. Ako konkrétne? Konkrétne s osvetlením, pretože súčasný trh už ponúka skutočne zaujímavú ponuku rôznorodých druhov svetiel s modernejšou technológiou a vlastnosťami, pri ktorých dominuje hlavne nízka spotreba energií a dlhšia životnosť.

modré vlasy, svetlá

A to hlavne v spojitosti s technológiou LED. Led osvetlenie navyše ponúka možnosť vybrať si nielen úspornejšie žiarovky s bežným závitom, ale prakticky všetky formy svetiel, s ktorými sa stretávame bežne ako aj zriedkavejšie. Žiarovky s rôznymi typmi závitov, no tiež napríklad reflektory, trubice a svietiace samolepiace pásiky.

  • Tieto pásy môžu priniesť funkčný, ale vo viacerých prípadoch takisto dekoračný efekt, hlavne ak ide o tie farebné alebo o RGB (Red-Green-Blue).

Vravíme zvyčajne o balení vo forme 5 m samolepiaceho pásiku, ktorý je zvrchu osadený svetlo emitujúcimi diódami (led) a v prípade potreby sa dá nastrihať na menšie, resp. kratšie časti po vyznačených úsekoch.

Diódy môžu vyžarovať špecifickú farba svetla, čo už záleží podľa toho, aký typ farebných alebo bielych diód uprednostníte. Farebné diódy alebo tie, čo budú vyžarovať klasické biele svetlo.

https://youtu.be/Dl15rq-nrPA

K známym variantom sa radia led strips s technológiou RGB a diaľkovým ovládačom, ktoré dokážu vašu miestnosť oživiť o atraktívne farebné svetlá. Vďaka praktickému dizajnu ich ľahko umiestnite na miesto, ktoré potrebujete osvetliť či zvýrazniť. Môže ísť o konkrétne časti miestnosti, či o nasvietenie pracovnej plochy alebo rôznych predmetov.

Veľmi často si s led pásikmi spájame osvetlenie kuchynskej linky týmto najmodernejším spôsobom, čo nezaberie zbytočne veľa miesta, šetrí elektrickou energiou a pritom prinesie požadovaný efekt.

  • Kvalitné osvetlenie pracovnej plochy, akou je v tomto prípade kuchynská linka.

kuchynský interiér

Podobným spôsobom však dokážete s pásikmi podsvietiť napríklad vašu poličku, televíznu obrazovku, zrkadlo, spodok vane, ale aj schodisko, na ktorom vznikne lepšia viditeľnosť počas večerných hodín. A to sme určite zabudli spomenúť aj iné potenciálne spôsoby ich využitia. V stručnosti poskytujú skutočne univerzálne využitie za akýmkoľvek, či už funkčným alebo dekoračným účelom.