Chcete začať cvičiť, no skupinové cvičenie v posilňovni, nie je nič pre vás? Mnohé rady a tipy, ako začať i doma, nájdete na našom webovom portáli.
Vyspite sa na poriadnom matraci!

Vyspite sa na poriadnom matraci!

Máte problémy so spánkom, v noci vás trápi stále prehadzovanie a celkový nepokoj? Stalo sa vám niekedy, že ste sa zobudili úplne dolámaný a neboli ste schopný na druhý deň normálne fungovať? Bohužiaľ, takýchto prípadov sa objavuje čoraz viac a viac, no väčšina býva príčina týchto problémov rovnaká alebo aspoň podobná. Veľmi často ide o zlý výber matracu, na ktorom spíte. Matrac by nemal byť starý, preležaný či úplne mäkký. Ak si chcete zakúpiť nový, kvalitnejší matrac, potom je tento článok určený práve pre vás.

postel matrac

Chceme vám predstaviť kvalitné a najmä pohodlné matrace, po ktorých zakúpení sa budete tešiť na každú jednu noc a rána s bolesťami sa stanú len nepríjemnou minulosťou. Na trhu existuje množstvo značiek venujúce sa výrobe a predaju matracov SEGUM je jednou z nich. Ponúkajú veľký výber matracov s rôznym zložením, cenou, hrúbkou či tvrdosťou.

zena postel

Ak milujete tvrdé matrace, mali by ste si hľadať tie s označením H4 až H5. Naopak, ak radi zaspávate v mäkkom, vyskúšajte tvrdosť H2. matrace sa líšia aj v nosnosti, pričom základná nosnosť býva okolo 120 kilogramov. Veľmi dôležitý faktor pri výbere je aj zloženie matracu. Obľúbené bývajú kokosové vlákna, pružiny, pamäťová pena, taštičkové matrace a podobne. Od toho sa neskôr odvíja aj cena. Pamäťová pena je ideálna ak máte problém s chrbticou, pretože dokonale kopíruje jej tvar a tým jej pomáha k správnemu fungovaniu a predchádza bolestiam chrbta.

Ak sme už spomenuli cena matracov je veľmi individuálna a závisí od rozmerov, hrúbky, zloženia a záruky týchto produktov. Na niektoré matrace nájdete záruku 2 roky, no na niektoré až desať rokov. Napriek tomu, že sú všetky matrace veľmi kvalitné a vydržia vám aj dlho po záručnej dobe, oplatí sa viac investovať do tých s dlhšou záručnou dobou. Vyspite sa aj vy konečne dobre s tými najlepšími matracmi!