Chcete začať cvičiť, no skupinové cvičenie v posilňovni, nie je nič pre vás? Mnohé rady a tipy, ako začať i doma, nájdete na našom webovom portáli.
Kvalitné dymovody pre váš nový krb!

Kvalitné dymovody pre váš nový krb!

Dymovody sú komponenty, ktoré pripájajú krb alebo krbovú vložku ku komínovému vývodu. Používajú sa aj v prípade napájania kachlí a podobných zariadení. Sú vyrábané z kvalitného a hrubého plechu, ktorý zabezpečuje odvádzanie dymu a vydrží teplotu aj do 600 °C. Plechy sú na jednej strane špeciálne opracované tak, aby sa dali jednotlivé dymovody na seba napájať. K dispozícii v ponuke e-shopu www.dymovody.eu, ktorý by sme vám dnes radi odporučili, sú dymovody vyrobené z plechov rôznych hrúbok. Ako prvé sú dymovody 1,5 mm, ktorých hrúbka je práve 1,5 mm a druhé o niečo hrubšie dymovody 2 mm.

moderne kachle

Oba sú ošetrené a natreté žiaruvzdornou farbou, aby váš dymovod aj pekne a esteticky vyzeral. Hrubší dymovod 2 mm je však určite vhodnejší práve pre krby, kachle a podobné zariadenie s vysokou teplotou spaľovania, má údajne až dvojnásobnú výdrž oproti plechu hrúbky 1,5 mm. Síce vás vyjde o niečo viac, avšak aj viac a dlhšie vydrží. Čím hrubší totiž plech je, tým lepšie odoláva vysokým teplotám a tým dlhšie vám aj vydrží. Životnosť je teda pri hrubšom plechu dymovodu vyššia.

krb

Podľa toho, aký široký dymovod potrebujete, aby vám dokonale pasoval na vaše teleso, krb alebo kachle, si vyberte aj s ponúkaných rozmerov komponentov. Priemery sa pohybujú od 120 mm po 200 mm. Odporúča sa, aby ste dymovod ťahali čo najviac nahor, teda v smere stúpania dymu a aby mal čo najmenej záhybov, ako sú napríklad kolená. Práve dymové kolená a ďalšie prínosné komponenty z tejto oblasti, doplnky a zariadenia, nájdete tiež v ponuke e-shopu. Rovnako sa môžete dozvedieť viac prospešných a praktických informácií tom ako si dymovody vyberať, ako ich napájať a inštalovať a tiež na čo presne si dať pri výbere pozor. Pokiaľ si teda chystáte spraviť vlastné kachle alebo krb, navštívte web stránku www.dymovody.eu a načerpajte mnoho prospešných informácií a využite možnosť objednať si kvalitné komponenty.