Chcete začať cvičiť, no skupinové cvičenie v posilňovni, nie je nič pre vás? Mnohé rady a tipy, ako začať i doma, nájdete na našom webovom portáli.
Led svetlá na dnešnom trhu s ovetlením

Led svetlá na dnešnom trhu s ovetlením

Žiarovky, trubice, reflektory, pásiky a tiež led panely Led Produkt sú súčasťou moderného osvetlenia, ktoré radíme do kategórie LED. Dôvodom je fakt, že využívajú technológiu Light Emitting Diode, čiže svetlo vyžarujú vďaka úsporným svetlo emitujúcim diódam.

  • Tie okrem svojich úsporných vlastností prinášajú aj dlhšiu životnosť a ide o technológiu, čo je takisto šetrná k životnému prostrediu.

žiarovka, rybička

Dnes už tieto typy úspornejších svetiel vidíme skoro všade. Používajú sa v domácich interiéroch, v obchodných centrách, v baroch a tiež na pracoviskách. Podľa potreby využitia sa stretneme s ich konkrétnou formou, v prípade dekoračného osvetlenia (napr. v bare) sú to veľakrát spomenuté farebné led pásiky.

  • Všetky typy osvetlenia, čo sa nachádzajú v kategórii LED predstavujú najefektívnejšiu cestu z hľadiska úsporných a ekologických svetiel na dnešnom trhu.

ruka, žiarovka, obloha

K najviac používaným, resp. žiadaným sa však z tejto kategórie radia žiarovky, konkrétne tie so závitom e27 alebo e14. Radia sa k bežne využívaným svetlám, svojim dizajnom sa výrazne nelíšia od svojich predchodcov. Ako však bolo spomenuté, líšia sa predovšetkým svojim úspornejším systémom svietenia vďaka tomu, že využívajú svetlo emitujúce diódy. Takéto žiarovky nezvyknú byť žeravé, resp. rozohriate, pretože spotrebovanú energiu premieňajú na to najpodstatnejšie, čiže na svetlo. V tomto prípade na biele svetlo, ktoré môže byť prirodzené alebo s odtieňom do žlta, v opačnom prípade s odtieňom do modra.

  • To už záleží podľa toho, akú vyberiete teplotu farby.
  • Teplú (do žlta), neutrálnu (jasná biela) alebo studenú (do modra).

Okrem led žiaroviek sa stále častejšie stretávame so stripsami, respektíve samolepiacimi pásmi, čo sú osadené diódami, ktoré emitujú svetlo. Tieto majú veľmi praktické využitie a dajú sa použiť pri mnohých nápadoch. K najznámejším sa radí ich použitie na osvetlenie kuchynskej linky, prípadne inej pracovnej plochy. Osvietite však s nimi napríklad aj schodisko, zrkadlo, posteľ, vaňu,… a v mnohých prípadoch majú tiež dekoračný význam, hlavne ak sú farebné alebo RGB.