Chcete začať cvičiť, no skupinové cvičenie v posilňovni, nie je nič pre vás? Mnohé rady a tipy, ako začať i doma, nájdete na našom webovom portáli.
Pohyb a vyvážená strava je základ pri každom chudnutí

Pohyb a vyvážená strava je základ pri každom chudnutí

Diéty už vyskúšal asi každý z nás, a tak môžeme s istotou povedať, že žiadna z nich nie je dlhodobým riešením. Vždy ide len o krátkodobú úpravu hmotnosti, napríklad pri nejakej príležitosti, ak sa chceme vtesnať do večerných šiat alebo to zvyknú robiť modelky pred dôležitým fotením či módnou prehliadkou. Schudnúť a zostať štíhly je však oveľa dlhodobejší proces, ale zdravší a efektívnejší.

sacharidy, pekárenské výrobky

Základ je zmeniť svoje stravovacie návyky a celkový životný štýl, do ktorého treba zaradiť aj veľa pohybu. Dnešný sedavý spôsob života nám v udržiavaní ideálnej hmotnosti veľmi nepomáha, ak však máte vážny záujem niečo zmeniť a stravovať sa zdravšie, máme pre vás tip. Proteínové krekry a sucháre sú nielen vhodné ako maškrta, ale výborne sa hodia aj ako príloha k zeleninovým či iným typom jedál, pretože sú chutné a pritom vášmu telu nedodávajú viac energie ako by ste mali prijať.

Sucháre a krekry majú nízky obsah tukov a cukrov a vysoký obsah bielkovín, takže sú vhodné pri proteínovej diéte. Dopriať si ich môžete ako maškrty, napríklad sú vhodnou náhradou za chipsy či oriešky alebo iné slané pochutiny, ale skvelo doplnia aj hlavné jedlo, z ktorého vyčarujete množstvo kombinácií a vždy bude iné, a, samozrejme, chutné a zdravé. Vy tak nebudete mať výčitky svedomia, že si pri sledovaní televízie doprajete krekry a sucháre Prodietix niečo pod zub, vašej hmotnosti to neuškodí. Svoj jedálniček si môžete obohatiť o proteínové sucháre a krekry, ktorými nahradíte doposiaľ kalorickejšie potraviny a sami pocítite tú zmenu.

modelka v meste

Sucháre obsahujú až 50% proteínu a sú určené na okamžitú spotrebu. Ide o výrobok, ktorý je primárne určený na požívanie pri ketodiéte, ale aj ako doplnok stravy, ak sa snažíte udržať si stabilnú hmotnosť. Môžu však obsahovať alergény ako je sója, lepok, vajcia či mlieko alebo orechy a sézam.

Krekry sa takisto konzumujú hlavne počas proteínovej diéty a tiež majú 50%-ný obsah proteínu. Pomáhajú udržiavať stálu hmotnosť a denná odporúčaná dávka je 6 kusov. Ako alergény sú v nich uvedené sója, mlieko či lepok.