Chcete začať cvičiť, no skupinové cvičenie v posilňovni, nie je nič pre vás? Mnohé rady a tipy, ako začať i doma, nájdete na našom webovom portáli.
Mobilný dom 3+KK

Mobilný dom 3+KK

Mobilné domy sú určite in. Síce viac o nich počúvame najmä v zahraničí, no i u nás už existujú možnosti, ako si mobilný dom zadovážiť. Kúpiť sa dá úplne nový „brand new“ mobilný dom a môžete mať aj používaný, ktorý vás zase môže lákať nižšou cenu.

I keď je bývanie v mobilnom dome možno na prvý pohľad veľmi maličké, môžete v ňom mať dispozíciu napríklad až 3 + KK. 3 pohodlné miestnosti, pritom v jednej z nich je kuchynský kút a sociálne zariadenia. Napríklad konkrétny model mobilného domu od Euro-mobilnedomy.sk môžeme predstaviť na príklade Mobilný dom Ascot TW 77 Euro-mobilnedomy.sk.

tiny house

Jedná sa rovnako o mobilný dom, ktorý má dispozíciu 3 + KK. Jeho rozmery sú 10,2 m na dĺžku a 3 m na šírku. Šírka týchto mobilných domov je takmer vždy 3 m, možno maximálne do 4 m práve kvôli tomu, aby sa dali pekne prevážať, keďže ide o mobilný dom a teda by sa mal kompletne celý a hotový dať previesť na miesto určenia. Mobilný dom sa dodáva kompletne zariadený.

upravene mobilne domy

Ascot TW 77 má dve spálne a dva vchody. Obývaciu miestnosť tvorí otvorený priestor spolu s jedálenským kútikom a kuchynskou linkou. Obývačka disponuje veľkou sedačkou s úložným priestorom a rohovou lavicou s guľatým stolom, ktorá tvorí jedálenskú časť. K tomu sú k dispozícii aj dve stoličky. Rohová lavica má rovnako úložný priestor. Kuchyňa je vybavená antikorovým umývadlom a plynovým varičom. Je tu miesto aj na malú chladničku, ktorú si treba ešte zvlášť zabezpečiť. Kuchynská linka má rohový tvar a mala by mať aj dostatok miesta na prípravu jedál. V mobilnom dome sú k dispozícii dve spálne so skriňami a úložným miestom, jedna skriňa je vstavaná. Kúpeľňa je samostatná so sprchovým kútom a umývadlom, WC je zvlášť.

Takto príjemný mobilný dom môže slúžiť ako chata, záhradný domček, ale aj na bývanie. Celoročné bývanie v mobilných domoch je samozrejme možné, no niektoré modely je potrebné na tieto účely ešte pripraviť, napríklad zatepliť, zaviesť kúrenie a podobne.