Chcete začať cvičiť, no skupinové cvičenie v posilňovni, nie je nič pre vás? Mnohé rady a tipy, ako začať i doma, nájdete na našom webovom portáli.
Interiéry, kde nie je zastúpené sklo, by ste hľadali len márne

Interiéry, kde nie je zastúpené sklo, by ste hľadali len márne

Drobnosti tvoria celok, a preto sa v mnohých prípadoch sústredíme na to, aby boli kompatibilné a v konečnom dôsledku vytvorili na pohľad príjemný, ale aj funkčný predmet. Stačí jeden článok, ktorý sa bude vymykať celistvosti a celé dielo stratí iskru. Dizajnéri či projektanti sa preto musia orientovať na to, aby interiér či exteriér dokázali zladiť do jednotného štýlu.

Madlá môžu mať rozličnú podobu

Moderné byty sa vyznačujú prepracovanými detailmi a použitím najnovšej technológie s dôrazom na trendovosť čo sa týka materiálov, ale aj praktickej stránky každého prvku, ktorý sa v nich nachádza. V súčasnosti máme k dispozícii neskutočne veľa produktov od známych výrobcov, ktorých realizácie sú kvalitné a rokmi vyskúšané.

Spoločnosti zaoberajúce sa výrobou sklenených a hliníkových prvkov a realizáciami diel na stavbách nielen na Slovensku, ale aj v Európe, musia inovovať svoje výrobné postupy a vylepšovať technológie, aby boli konkurencie schopné, ponúkať stále nové a kvalitnejšie prvky či konštrukcie, s dizajnovými nápadmi, ktoré sú originálne. Pri svojich realizáciách často využívajú sklo, ktoré sa stalo obľúbeným materiálom, najbežnejšie ako okná či dvere.

Interiéry si častokrát vyžadujú trocha oživenia, stačí iba nenáročná zmena, napríklad výmena dverných krídel, ktoré už majú svoje najlepšie roky za sebou alebo prestavba v podobe novej sklenenej priečky s posuvnými dverami. Jednokrídlové alebo dvojkrídlové dvere sa vyrábajú z bezpečnostného kaleného skla hr.8mm, ich priezračnosť je na rozhodnutí majiteľa, ak si želá, aby boli predelené miestnosti opticky prepojené, tak je číre sklo správna voľba. Priestor sa tak bude zdať aj opticky o niečo väčší a svetlejší.

Priezračnosť je niekedy žiadaná

Do miestnosti sa však osadzujú aj jednokrídlové sklenené dvere https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/, ak sú solitérom, tak ich povrchovú úpravu môžeme poňať aj ako dizajnové dielo a pohrať sa s grafickým návrhom, napríklad pieskovaním, potlačou nejakých zaujímavých vzorov priamo na sklo alebo polepením krídla fóliou a podobne. Ukotvenie je však potrebné vyriešiť ešte pred realizáciou stavebných úprav či prichytenia podhľadu, aby nedošlo k navýšeniu prác či nečakaným komplikáciám.